سفارش تبلیغ
صبا ویژن

جز یر ه خضرا

 جزیره خضرا

مرحوم حاجی نوری راجع به جزیره خضراء روایتی نقل کرده است. یکی از فواید محضر شریف علامه شعرانی این است که ایشان باز حاشیه ای در اینجا دارند که ما آن حاشیه را در هزار و یک نکته آوردیم.
ایشان می فرمود که: جزیره خضراء الان هم هست. از بلاد اندلس است. جزیره ای است خیلی سبز و خرم. نوعا جزیره ها خضراء هستند.ولی آن جزیره ویژگی خاصی دارد. مهدی فاطمی آن جا را پایتخت خودش قرار داد و محل حکومتش بود. بعد این مهدی فاطمی و جزیره خضراء، سر زبانها افتاد و دهان به دهان نقل شد، و بعضی از این جهال نقله، مهدی فاطمی را تبدیل کردند به حضرت مهدی بقیه الله (عج) و ایشان را در جزیره خضراء اسکان دادند. و جزیره خضراء را با مثلث برمودا ارتباط دادند. چه کارها کردند، چه چیزها دنباله این حرف آوردند و دیگران هم گرفتند این را در این کتاب و آن کتاب نوشتند.
راجع به این مثلث برمودا که خیلی حرفش هست، هم همین طور. متاءسفانه آقایان فرمایشی را که می شنوند اینها را می آورند اسناد می دهند به دین و آیین. به دین شر یفی که یکپارچه برهان و عقل است:

 قل هاتوا برهانکم ان کنتم صادقین [1] [2] .
خداوند درجات حضرت استاد آیت الله جناب آقای رفیعی را متعال بفرماید، ایشان درباره لو لا الحجه لساخت الارض و امثال این گونه بیانات درباره حجت که انسان حجت می خواهد، می فرمود: وجود بقیه الله که سر الله است، لازم است و نظام هستی بدون واسطه فیض و انسان کامل نمی شود.
این به جای خود، که برای اثبات آن دلیل و برهان داریم، حرف داریم و برهان حکمی، مطالب عرفانی، آیات، روایات در شرف متواتر و متضافر. اما حجتی که روایات ما را به آن تشویق می فرمایند که عالم حجت می خواهد لو لا الحجه لساخت الارض این حجت یعنی عقل، یعنی برهان، یعنی دلیل.
انسان که به گزاف هر چیزی را نمی گوید، در حرفهایش تثبت می خواهد، در پذیرفتنش تثبت و تدبر می خواهد. دین، دین عقل و برهان است. حالا مثلث برمودا در دریا، آن محوطه زیر دریا کوه مغناطیس دارد، سنگ مغناطیس، قوه مغناطیسی. می دانید قطب جغرافیایی زمین یک قطب است که نسبت به کره سنجیده می شود، و نیز زمین، قطب مغناطیسی دارد. قطب مغناطیسی قرار ندارد، چرخش دارد و مقداری چرخش هم با قواعد ریاضی معلوم می شود. این قطب مغناطیسی مثلث برمودا هم زیر دریا است، لذا کشتی هایی به به خود کشیده، بلکه طیاره را از هوا به خود کشیده، و بسیار قوی است، این را به حساب امام زمان (عج) گذاشتند. [3]

 پاورقی

[1] سوره بقره، آیه 111
[2] در آسمان معرفت، ص 161
[3] در آسمان معرفت، ص 161

 کتاب فضائل وسیره ی معصومین ع

 حسن زاده آملی

 برگرفته از شمیم گل نرگس